SEO - KAS TAI YRA?

Apie SEO paslaugas paskutiniu metu kalbama dažnai, tad kiekvienas, kuris nori, jog jo internetinis puslapis būtų lengviau atrandamas, o verslas lengviau atpažįstamas - turi susipažinti su optimizacijos svarba. Visi puikiai žinome internetines paieškos sistemas, kurios padeda atrasti reikalingą informaciją: Yahoo, Google, Bing ir kitos. Labiausiai vertinamos ir geriausią pasisekimą turi tos internetinės svetainės, kurios pateikiamos pirmose rezultatų pozicijose. Statistika rodo, kad 78 % naršytojų peržiūri tik pirmus 10 paieškos sistemų rezultatų.

Kalbant paprastai, optimizavimas paieškos sistemoms arba kitaip, SEO tai procesas, kurio metu padedama Jūsų puslapiui atsidurti pirmame paieškos sistemos puslapyje, geriausiose pozicijose. Kuo geresnėje pozicijoje Jūsų puslapis bus - tuo daugiau žmonių jame lankysis. Jūsų svetainės pozicija gali pakilti aukštai. Svarbiausia imtis veiksmų, o SEO - efektyviausias būdas.

SEO nauda verslui

Kalbėti apie interneto svarbą žmogaus gyvenime net neverta, kadangi visi puikiai žino, kad virtualus pasaulis mums padeda gyventi kur kas komfortabiliau, bendrauti panaikinant atstumus, pradėti verslą. Internetas tampa patraukliausia reklamos galimybe, kuri padeda pasiekti tikslinius klientus, suteikti jiems galimybę pirkti patogiai, greitai ir paprastai. Tiesa, kai WEB puslapių pasirinkimas toks platus - vartotojai naudojasi paieškos sistema, kuri padeda greitai ir paprastai atrasti reikalingą informaciją ir, šiuo atveju, paslaugas arba prekes parduodančią prekybos vietą.

Kiekvieną dieną vien Lietuvoje sukuriama tūkstančiai naujų svetainių, elektroninių parduotuvių ir puslapių, tad konkurencija didelė. Reklama - efektyvus būdas išsiskirti iš kitų. Turbūt nerasite jokios internetinės parduotuvės ar paslaugas teikiančios įmonės, kuri atsisakytų tokios privilegijos, jog ją itin paprastai rastų internete už visai mažą savikainą.

SEO padeda ne tik potencialiems klientams greičiau atrasti Jūsų internetinį puslapį, tačiau taip pat ir pagerinti Jūsų verslo reputaciją. Žmonės labiau pasitiki tais rezultatais, kurie yra organiški, tikri. Svetainės SEO optimizavimas puikiai tinka tiek pradedantiesiems verslininkams, tiek bandant prikelti seniai turimus puslapius naujam gyvenimui.

Search Engine Optimization susideda iš dviejų didelių darbų blokų - vidinės puslapio optimizacijos ir išorinės puslapio optimizacijos.

Vidinis SEO

Vidinis SEO - apgalvotas, kryptingas svetainės vidaus tvarkymas. Žinoma, pastaruoju metu turinys - karalius ir tinkamai jį sutvarkius galima kur kas padidinti lankytojų užsukimo dažnius. Tačiau negalima pamiršti ir techninių svetainės veikimo parametrų: programinio kodo tvarkos, puslapio užsikrovimo greičio, supratimo, kaip paieškos robotai "mato" Jūsų internetinę svetainę ir kt. dalykai.

Kaip tai veikia? Kad vidinis puslapis būtų sutvarkomas pagal galimus kliento poreikius - atliekamos detalios analizės, dažnai rinkos tyrimai, pritaikomos įvairios priemonės, analizuojami konkurentai. Svetainėje talpinama informacija turi patraukti lankytoją, paskatinti jį kuo ilgesnį laiko tarpą praleisti svetainėje. Vidinės optimizacijos metu tinkamai sutvarkius svetainės struktūrą, turinį ir kitus techninius parametrus, galima net kelis kartus pagerinti savo verslo padėtį, padidinti klientų ratą bei sukurti patikimesnę reputaciją.

Grįžtant prie turinio, tai būtina labai atidžiai ir atsakingai parinkti raktinius žodžius ir frazes, kad tinklalapio struktūra atitiktų pagrindines rekomenduojamas optimizavimo gaires. Ir tikrai galima pamiršti vis dar kažkodėl egzistuojantį mitą, kad raktinių žodžių skaičius ir dažnis gali lemti vieną ar kitą vietą. Kaip ir visur kitur kalbant apie optimizavimą, čia itin svarbu kokybė.

Kalbant apie vidinę optimizaciją, itin svarbus interneto svetainių kūrimas. Būtent kuo anksčiau tinklapio kūrimo stadijoje bus įtraukiamas optimizavimo specialistas, tuo lengviau pritaikyti ir suplanuoti bendrą svetainės struktūrą ir kitus niuansus. 

Išorinis SEO

Išorinis SEO - procesas, kurio metu puslapio reputacija gerinama iš išorės, o ne vidaus: nuorodų gavimas, klientų rekomendacijos, teigiami komentarai, tinkamai tvarkomos socialinės paskyros ir panašiai. Svarbiausias darbas tvarkant išorinį SEO - nuorodos, kurios atveda į tvarkomą puslapį.

Išorinės nuorodos turi būti talpinamos kokybiškose svetainėse, kurios naudingos naršytojams. SEO straipsniai jau seniai kuriami ne robotams, tačiau žmonėms, kurie ieško konkrečios informacijos. SEO tekstai, galiausiai, naudingi ir verslininkui, ir naršytojui. Naudojantis tam tikrais raktiniais žodžiais jie padeda vieni kitus “surasti’. Kuo daugiau atgalinių nuorodų - tuo puslapis bus lengviau atrandamas ir populiaresnis. Tiesa, nuorodos turi būti talpinamos kokybiškuose tekstuose.

Vėl galima pasikartoti, kad itin svarbu atsižvelgti į kokybę ir išorinio SEO metu. Būtina turėti aiškią strategiją ir planą, kaip kaupti atgalines nuorodas ir kaip pasiekti konkrečius iškeltus tikslus.

SEO privalumai

Tinkamai įgyvendintas SEO garantuoja aukštas pozicijas Google paieškos sistemoje (būtent pastarąja naudojasi didžiausia dalis naršytojų). Nors nei vienas specialistas negali užtikrinti, kad puslapis atsidurs pirmoje Google ar kitos paieškos sistemos konkrečioje pozicijoje (kadangi tai priklauso nuo daugelio veiksnių ir neįmanoma visiškai atspėti, kaip Google konkrečiai sudėlioja paieškos rezultatus), tačiau pagerinti rezultatus tikrai pavyks. Paieškos sistemų rezultatuose Jūsų puslapis šoktelės kur kas aukščiau.

  • Optimizavimas padeda pasiekti tikslinę auditoriją, taigi tuo pačiu didėja tikimybė, kad Jūsų prekės bus nupirktos, o paslaugomis bus pasinaudota. SEO optimizavimo didelė nauda - tai galimybė pranokti savo lūkesčius!
  • Tiksliai išmatuojamas efektyvumas - didelis SEO paslaugų privalumas. Paieškos sistemų algoritmai leidžia tiksliai stebėti optimizacijos naudą, įvertinti, kiek žmonių į Jūsų puslapį užsuko per išorines nuorodas, apskaičiuoti, kiek laiko jie praleido svetainėje, t.y. kiek jiems įdomus Jūsų pateikiamas turinys.
  • Geros pozicijos padeda pagerinti ir verslo reputaciją. Svarbu ne tik tai, kad puslapis atsidurs aukštose paieškos pozicijose, tačiau bus tinkamai sutvarkytas, naudingas ir įdomus svetainės turinys.
  • Kas yra Google? Tai paieškos sistema, kuri padeda naršytojams atrasti jiems reikalingą informaciją. Tai reiškia, kad SEO reklama internete yra labai naudinga, neerzina naršytojų. Tai viena iš tų itin retų reklamų, kurios tikrai suteikia naudos klientui.
  • SEO optimizacija užtikriną ilgalaikę naudą. Tinkamai sutvarkius puslapį pirmose pozicijose net ir nieko nedarant jis gana ilgai išsilaikys. Žinoma, siekiant naudos labai svarbu nuolatos skirti laiko tiek vidinei, tiek išorinei optimizacijai.

SEO kaina

Paieškos sistemų rezultatų gerinimas kainuoja ir vienas dažniausiai sklandančių mitų yra tai, kad optimizaciją gali atlikti bet kas. Tortą irgi gali iškepti bet kas, tačiau prireikus šventinio pyrago mes kreipiamės į konditerius, o ne patys bandome atlikti darbus. Lygiai taip yra ir su SEO paslaugomis. Nors informacijos galima atrasti tikrai gana daug, deja, dažniausiai ji būna tik paviršius palyginus su visais darbais, kuriuos atlieka SEO profesionalai.

Paieškos rezultatų kaina remiasi į daugelį skirtingų kriterijų, tad ieškodami specialisto galite pamatyti, kad jie paslaugas teikia labai skirtingais kainoraščiais.

Vietoj išvadų...

Reklamų galimybių yra daug. Vienos skirtos išreklamuoti konkretų produktą, kitos - pasiekti tikslinę auditoriją, trečios - erzina, ketvirtos suteikia naudos... Svarbiausia, kad reklama tiktų klientui, kadangi tinkamai suvokus KAS JIS - kur kas paprasčiau jam pasiūlyti savo prekę arba paslaugą.

SEO optimizavimas šiuo metu tiesiausias tramplinas į didesnę sėkmę ir geresnius rezultatus. Jeigu niekaip nepavyksta pagerinti savo tinklalapio būklės, gali būti, kad imatės netinkamų priemonių. Kartais nereikia ir itin didelių biudžetų ar kokios inovatyvios verslo valdymo sistemos, kad būtų pasiekti Jus tenkinantys rezultatai ar pajudėta iš sąstingio taško. Rekomenduojame pasidomėti apie mus ir teikiamas paslaugas arba pakalbėti su bet kuriuo SEO optimizavimą atliekančiu specialistu.

 

100% rezultato siekimas

Nuolatinė komunikacija

Patikimi darbo metodai

+370 625 23202

bacevicius@vytautas.net